Duyurular ve Trendler

2021 yılının rengi …

2021 kış renklerinin kısaca özeti …

2021 yılının seçilen diğer rengi AI AQUA ! …

2021 yılı için öngörülen iç mekan tasarım renkleri

Tekstil için 2020 ve 2021 Sonbahar-Kış renk referansları

2021 yılı için iç mekan trend renkleri …

Hakan Akkaya defilesinde ürünlerimizden yapılan giysiler bu ay podyumlardaydı …

SONBAHAR KIŞ SEZONUNUN TRENDİ: DERİ

Her yıl kurallarını yenileyerek farklı tasarımları bizlere sunan moda dünyasının kapılarını bu hafta sizler için araladım. Bu yıl Sonbahar – Kış sezonunda dünyanın önde gelen tasarımcılarının moda gösterilerinde öne çıkan detay SUNİ DERİ.

Sonbahar podyumlarında rakiplerini açık ara farkla geride bırakan suni deriyi genellikle dış giyim parçası olarak görmeye alışkın olsak da bu yıl bu tabular yıkılmış ve deri; elbise, etek hatta diğer formları süsleyen bir detay olarak karşımıza çıkmış.

Durum böyle olunca bende bu hafta deri dünyasını daha detaylı incelemek istedim ve podyumlara gidinceye kadar bir deri sürecinin işlenme/üretim aşamasını Sipahi Deri’ye gidere Serkan Sipahi’den öğrendim.

Yağmur Kalyoncu: Bu yıl şık kadınların tercihi deriden yana olacak. Siz bir deri üreticisi olarak bu yılki deri trendi için neler söylemek istersiniz?

Serkan Sipahi: Geçen yıl biraz daha pastel ve toprak tonlarını kullandık. Bu yıl tam tersi olarak canlı, parlak renkleri göreceksiniz. Derinin vazgeçilmez klasiği siyah renk moda olmaya devam edecek. Değişik, iddialı üretimler için şeffaf ve geometrik desenler kullandık. Ayrıca bu yıl yılan, panter gibi hayvan desenleri ile deride vahşi görünümlerin trend olacağı bir yıl olacak. Bizde bu değişime ayak uydurarak bir yılda en az 5 – 6 sezonluk model yenilemesi yapıyoruz.

Yağmur Kalyoncu: Bomonti mağazanızda buluştuk ama başka lokasyonlarda da mağazalarınız var değil mi?

Serkan Sipahi: Sipahi Deri olarak 45 yıldan fazladır müşterilerimize tekstil, ayakkabı, çanta ve aksesuarlarda kullanılmak üzere sentetik deriler üretmekteyiz. İstanbul’da Merter, Bomonti, Gedikpaşa, İkitelli olmak üzere 4 mağazada satış yapmaktayız.

Yağmur Kalyoncu: Mağazanızı gezdim. Özellikle son yıllarda üretilen PU (Poliüretan) içerikli tekstil ürünleri Avrupa ile aynı anda mağazanızda yer alıyor sanırım?

Serkan Sipahi: Kesinlikle. Avrupa ile aynı anda son moda tekstil ürünlerini mağazamızda bulabilirsiniz. Hatta bu konuda daha önde olduğumuzu bile söyleyebilirim. Avrupa’nın İngiltere dahil birçok ülkesinde derilerimiz büyük markaların tedarikçileri tarafından kullanılmaktadır. Bizde yakında Avrupa’da satış imkanları yaratacağız. Mağazalarımızdaki ürün zenginliği tekstilcilere gerçekten büyük zaman kazandırmaktadır. Müşterilerimizin koleksiyonlarını hazırlamak için kullanacakları desen, istedikleri miktarda elimizde mevcut. Teminlerimiz de çok kısa sürede tamamlanıyor çünkü ürünlerimizi kendi fabrikamızda (Çerkezköy’deki) üretiyoruz. Bazı ara malları Çin’den ve İtalya’dan temin ediyoruz. Operasyonel süreçteki profesyonelliğimizin yanında ürün kalitemizde oldukça yüksek. Ürünlerimizde gerçek hayvan derilerini değişik tasarımlarla müşterilerimize sunuyoruz. Bütün müşterilerimiz kalite konusundaki hassasiyetimizi bilir. Özel bir şeyler arayan müşterilerimin kendi aralarında ‘SİPAHİ’YE BAKTINIZ MI?’ diye konuşuyor olması bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca kullandığımız derinin kanserojen testlerinden geçmiş olduğunu da belirtmeliyim.

 

 

Trençkot ve yağmurluk ceketler için şeffaf pu & pvc canlı renklerden oluşan serilerimiz mağazalarımızda raflarda !…